فوت و فن جابجایی گیاهان در اسباب کشی

فوت و فن جابجایی گیاهان در اسباب کشی

جابجایی گیاهان و اسباب کشی  آنها درست مانند وسایل عتیقه و ارزشمند نیاز به توجه ویژه ای دارد، ابتدا بررسی کنید که آیا بهتر است گیاهان خود را جابجا کنید یا نه؟ و یا اینکه گیاهان شما قابل جابه جایی هستند یا خیر؟

ممکن است در حین جابه جایی گیاهان رنج ببرند آسیب جدی به آنها وارد شود. با این حال برخی از شرکت‌های فعال در حوزه حمل و نقل اثاثیه به شما کمک می کنند تا جابجایی راحت تری داشته باشید. سوالی که ممکن است بپرسید این است که آیا می توان گیاهان را جابجا نمود اگر شما از استانی به استان دیگر جابجا میشوید ممکن است گیاهان نتواند جابه جا شوند. قبل از اینکه به چگونگی حمل و نقل گیاهان فکر کنید ببینید شرایط آب و هوایی مقصد برای گیاهان مناسب است یا خیر؟

شاید بهتر است آنها را بفروشید یا به عنوان هدیه به دوستانتان بدهید. بنابراین نکته اول این است که آیا میتوان گیاه مورد نظر خود را جابجا نمایید یا نه در بسیاری از مواقع می توانیم برخی از گیاهان را در جابه جایی و حمل و نقل اسباب و اثاثیه جابه جا نمود. اما نکات زیادی وجود دارد که برای جابجای گیاهان باید مورد توجه قرار داده اید در ادامه مقاله در مورد فوت و فن جابجایی گیاهان در حمل و نقل اثاثیه صحبت می کنیم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

جابجای گل و گلدان در اثاث کشی

جابه جایی گل ها و گلدان ها در اثاث کشی فوت و فن خاص خود را دارد. در اسباب کشی معمولا همه تلاش ها برای بسته بندی لوازم شکستنی است مثلا لوازم چوبی و مبلمان به خوبی سلففون کشی می شوند و لوازم برقی و غیره در جعبه ها و کارتون های بزرگ و کوچک قرار می گیرند. اما کمتر کسی به فکر بسته بندی اصولی گیاهان با ارزش است.

فوت و فن جابجایی گیاهان در اسباب کشی

در واقع شاید ندانید که گیاهان هم نیاز به بسته بندی مناسب دارند تا زنده بمانند و شما برای اینکه بتوانید از گل ها و گلدان های خود محافظت نمایید باید نکات تخصصی و البته ساده ای را دعایت نمایید که در ادامه مقاله به آنها می پردازیم.

اقدامات قبل از جابجایی گیاهان در اسباب کشی

برای افرادی که به گل و گیاه علاقه مند هستند بدترین اتفاقی که ممکن است در هنگام اسباب کشی برای آنها بیفتد از بین رفتن گل های شان است. در ادامه اقداماتی را که قبل از جابه جایی که در اسباب کشی باید انجام بدهید را بیان می‌کنیم:

 • وزن گیاهان بزرگتر با وجود وزن گلدان های بزرگ و خاک درون گلدان بسیار بیشتر می‌شودو اگر تعداد گلدان های بزرگ زیاد است از قبل به شرکت باربری اطلاع دهید تا لوازم چرخ دار حمل گلدان را با خود بیاورند.
 •  چند روز قبل از حرکت، از آب دادن به گیاهان خودداری کنید تا مقدار وزن آنها کاهش یابدو نگران نباشید یکی دو روز بی آبی به گیاه آسیب وارد نمی‌کند ولی وزن گلدان را در حالت متعادل نگه می دارد.
 •  هرس شاخه های گیاه، برخی از گیاهان رشد بیشتری دارند و به مرور دارای چندین شاخه فرعی شده‌اند گاهی این شاخه ها از محدوده گلدان خارج شده اند و هرس کردن آنها اندازه گیاه را در حالت نرمال دیگه می دارد.هرس شاخه ها برای گیاه ضرر ندارد لذا قبل از حرکت شاخه‌های فرعی و اضافی را هرس نمایید تا خطر شکستن شاخه های گیاه را به حداقل برسانید. شاخه های هرس شده را نیز با خود منزل جدید ببرید تا بتوانید بعد ها از آنها برای قلمه استفاده کنید.

افزایش مقاومت گلدان ها، بسیاری از گلدان ها حالت فانتزی دارند و مقاومت خوبی ندارند و خیلی زود شکسته می شوند برای افزایش مقاومت و گلدان از مکعب و چهارگوش استفاده نمایید، بارگیری گلدانهای مکعبی شکل بسیار ساده تر است در مورد گلدان های کوچکتر از باکس های بزرگ چهار روش استفاده نمایید و گلدان ها در آن ها قرار دهید و فضای خالی بین گلدان ها را با یونولیت روزنامه باطله پر کنید تا به گیاه آسیب وارد نشود در واقع کارتن اسباب کشی مخصوصی باید برای گلدان ها استفاده کنید.

اقدامات حین جابه جایی گیاهان

در اسباب کشی گیاهان به داخل کامیون ابتدا لوازمی مانند تخت خواب، یخچال، لباسشویی، مبلمان و… را وارد کنیم گیاهان آخرین چیزی هستند که باید به داخل کامیون برده شوند زیرا روی جعبه ها گیاه کارتون های بسته بندی نباید قرار بگیرد، اگر اثاثیه منزل خیلی زیاد است و حمل بار بیش از یکبار انجام میشود حتما گلدان ها در کامیون دوم قرار دهید و از طناب و تخته برای بستن و ثابت نگه داشتن آن استفاده کنید و دور تا دور گلدان را لوازم دیگر مثل پتو یا نایلون حبابدار بپوشانید تا در حین حرکت ماشین گلدان ها جابجا نشوند.

فوت و فن جابجایی گیاهان در اسباب کشی

اقدامات بعد از جابجایی گیاهان

در اسباب کشی، حمل و نقل گیاهان و موجودات زنده سخت‌تر از سایر وسایل است، اما قاعده کلی این است که گیاهان آخر از همه وسایل داخل کامیون برده می‌شوند که در مورد آن توضیح دادیم و گلدان ها باید قبل از بقیه وسایل از کامیون خارج شوند. بعد از رسیدن به منزل جدید گلدان ها را از کامیون خارج نمایید و در محل مناسب قرار دهید. به طور موقت می توانید گیاهان در داخل یکی از اتاق ها قرار دهید.

بلافاصله پس از رسیدن گلدان‌ها را آبیاری نمایید فراموش کردن آبیاری می تواند باعث خشک شدن کامل گیاه شود. دور گلدان را با کوا با کاغذ به سلفون پوشانده اید گیاه را آزاد کنید، بهتر است از یک اسپری برای مرطوب کردن برگ ها استفاده نمایید. مراقب باشید برخی از گیاهان مثل کاکتوس دارای تیغ های بدی هستند لذا گلدان ها را با احتیاط از بسته بندی خارج نمایید.

به طور کلی جابه جای گیاهان یکی از مراحل ظریف و حساس ایبب کشی میباشد. برای جابجای گیاهان فوت و فن هایی وجود دارد که در قسمت بالا به آنها اشاره کردیم. گیاهان نمی تواند مانند سایر وسایل در چمدان گذشته شوند و یا در کارتون ها بسته بندی قرار داد.

نحوه بسته بندی وسایل برای اسباب کشی به ویژه برای لوازم حساسی مثل گلدان ها و گیاه مهم است که به آنها کمترین آسیب وارد شود. اسباب کشی گیاهان آپارتمانی از دو جانبه دارای اهمیت میباشد اول اینکه گیاه سالم بماند و خود گیاه ساقه های آن دچار آسیب نشوند. استفاده از نکاتی که باید هنگام جابجایی اسباب و وسایل باعث میشود که کمترین خسارت به گل و گلدان های شما وارد شود.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  سیزده + شانزده =

  دسته بندی محصولات